12 aplikací, které musíte mít pro cesty karavanem

s masivním rozšířením chytrých mobilních telefonů lze s nadsázkou říct, že mobilní aplikaci najdete na vše. Ať už se jedná o plánování trasy, aktuální informace o počasí, tipy na zajímavá místa, kuchařky, slovníky, tak jednoduše vše nahrajete do mobilního telefonu a šetříte drahocenné kilogramy a místo za papírové knihy a tiskoviny. Pokusili jsme se vybrat ty nejzajímavější, které Vám mohou zjednodušit nejen cestování karavanem nebo obytným autem. Některé aplikace jsou vzhledem k rozsahu jen v cizím jazyce (angličtina, němčina, francouzština apod.)

mapy.cz

mapy od seznam.cz, které můžete využít jak pro navigaci, tak i změnou typu mapy jako turistickou nebo zimní mapu. Je možné je nahrát do mobilu a využít je i v offline módu a ušetřit tak za data. Obsahují i tipy na zajímavá místa.

mapy Google

snad každý zná mapy od společnosti Google. Můžete vyhledávat trasy, použít jako navigaci. Je možnost vybranou část map stáhnout do mobilu a použít i offline. V samostatné aplikaci Street view můžete přímo procházet virtuálně po ulicích a cestách.

Waze

sociální sítě ovlivnily i navigace. Cestujte se zpětnou vazbou od dalších cestovatelů.

City maps 2 go

offline mapy měst a regionů z celého světa. Najdete zde tipy na zajímavá místa, restaurace apod.

YR

předpověď počasí z Norského metrologického institutu yr.no.

srecepty

elektronická kuchařka s více jak 9000 recepty pro inspiraci. Recepty obsahují i recenze uživatelů a články o zdravém jídle a životním stylu.

Google translator

slovník a překladač od společnosti Google. Přeloží Vám 80 řečí jak psaných nebo přímo diktovaných.

Find my medicine

Praktický pomocník na cestách v případě, že hledáte svůj lék. Zadáte zemi, kde se nacházíte a aplikace Vám najde alternativu Vašeho léku i s uvedením síly léčivé látky.

Foursquare

Aplikace Vám pomůže najít v cizím městě nejlepší podniky – restaurace, bary, kluby, nákupní centra a další zařízení. Poskytuje zpětnou vazbu a recenze přímo od zákazníků.

Smart tools

20 chytrých nástrojů, které můžete využít ve Vašem telefonu. Najdete zde svítilnu, čtečku QR kódů, kompas a další chytré pomocníky.

Pohlednice online

zajímavá aplikace České pošty. Nemusíte hledat nejbližší poštovní schránky na poslání pohledu z výletu. Vyfoťte se mobilem a pošlete papírovou pohlednici online přímo do schránky.

Stellplatz-Radar

aplikace pro hledání míst pro stání karavanů nebo obytných aut (stellplatz). Najdete zde jak informace o samotných stáních, tak i recenze. v placené verzi je možné jej používat i offline.


doplnění:

První pomoc

jak název napovídá, tak aplikace pro případ první pomoci.

Park 4 night

aplikace pro hledání míst k přespání. Široká komunita cestovatelů se stará o doplňování informací o místech k přespání, cenách, fotkách a o dalším vyžití v okolí. Najdete zde i komentáře od lidí, co místa využili a lépe si vyberete to nejvhodnější pro Vás. Je možné vyhledávat podle aktuální pozice nebo na mapě. Přihlášením do aplikace můžete přidávat komentáře a další místa.

Author: Martin

Zakladatel a provozovatel magazínu obytnymvozem.cz. Milovník cestování a neustálý propagátor cestování obytným vozem a karavanem. Zřizovatel portálu pro jednoduché půjčování věcí www.pujcite.cz

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

1 Comment

  1. Chybí mi tu aplikace první pomoc. Pokud člověk jede někam karavanem dál od města, tak se to může celkem hodit. Jsou tam praktické rady jak se zachovat v případě různých zranení. Spousta lidí jistě první pomoc zná, ale může se stát, že v krizové situaci budou mít v hlavě vybíleno a nevzpomenou si ani na stabilizovanou polohu. Aplikaci člověk nemusí využít, ale myslím si, že se hodí být připraven.

    Post a Reply

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook