Do Irska karavanem? To je výzva!

Cestování po Irsku je bezpochyby nezapomenutelným zážitkem pro každého dobrodruha. Překrásná země, která toho má mnohé, co nabídnout, a to především z pohledu svých bohatých přírodních skvostů. Jenže, trochu jiné poznávání je s cestovní kanceláří, jež vás na určité místo dopraví letecky a podstatně jiné díky cestě karavanem.

Z Prahy do středu Irské země musíte ujet vzdálenost alespoň 2 000 km, z nichž některé povedou dokonce i přes vodu. Dá se to a mnoho milovníků tohoto způsobu života si karavanové dobrodružství jednoznačně užilo.

Vy se můžete stát dalším šťastlivcem, protože vám přinášíme stručné informace týkající se cesty po samotném Irsku.

Objevte kouzlo překrásných míst

Jestliže je vaším cílem tento severozápadní stát Evropy, potom se při projíždění Německa, Belgie a Velké Británie pravděpodobně nebudete zdržovat, abyste všechen volný čas mohli věnovat Irsku. Do něj se dostaňte ideálně trasou přes Dublin. Ten se stane vaší první zastávkou a přinese vám opravdu úchvatnou podívanou.

Jestliže patříte k milovníkům historie a ohromujících výhledů, potom by ve vašem připravovaném itineráři cesty neměla chybět tato místa.

  • Národní park Glenveagh v oblasti Donegal, která dokáže na jediném místě skloubit písečné pláže s hornatou krajinou.
  • Jestliže se chcete oddávat obřím vlnám a největšímu kamennému hřbitovu Carrowmore, pak zahněte k městu Sligo. To se mimo jiné vyznačuje působivým mýtickým pohřebištěm.
  • Dáváte-li přednost nekonečným turistickým trasám v nádherné přírodě lemované originální a pradávnou architekturou, je působiště zvané Glendalough tím správným místem.
  • Ani úchvatná zátoka středověkého města Galway by neměla uniknout vaší pozornosti. Probarvené fasády domků a malebné uličky si vás velice rychle získají.
  • Pokud dáváte zelenou historii, tradicím a pozůstatkům po sopečných erupcích, nezbyde vám, než se vydat do severní části Irska, konkrétně do oblasti Giants Causeway.

Ať už se rozjedete s karavanem jakýmkoliv směrem po této zemi, vždy se setkáte s přemírou legend, které se vztahují ke konkrétním oblastem. Z pohledu architektonických staveb byste si neměli nechat ujít hrabství Tipperary s Rock of Cashel nebo Hall of Vickars. Osobitou divočinu vám poskytnou Wicklow Mountains s pravděpodobně nejhezčím výhledem z  Cliffs of Moher, což je největší útes nad Atlantickým oceánem, jehož výška dosahuje 201 m.

Ubytování v karavanu

Stejně, jako v našich ostatních tipech na dovolenou s karavanem, ani u Irska nevynecháme důležitou kapitolu týkající se stellplatzů. Vzhledem k tomu, že jsme vám o několik řádků výše nastínili zajímavosti z nejrůznějších částí této země, je naší povinností vám přiblížit možnost parkování a ubytování s karavanem opravdu všude.

Camper-van Area (52°10’29’’N, 06°35’15’’W)

Stellplatz situovaný jižně od Dublinu, hned u moře. Na pláž to budete mít asi 200 metrů. Jde o místo, které je vybaveno pouze vodou, ale okolí je poměrně pestré na všestranné obchody a restaurace. Vejde se sem asi 40 karavanů a stání je zpoplatněno cca 10 EUR na noc.

Stellplatz Riverrun (53°03’17’’N, 08°12’11’’W)

Západně od Dublinu se nachází tento stellplatz pro pět karavanů, jež jako jediný z námi doporučovaných leží ve vnitrozemí. I zde budete ale blízko vodě. Asi 600 metrů od stání se nachází velké jezero Loung Der. Za 10 EUR dostanete vedle placu ještě přípojku elektřiny a vodu.

Berehaven Golf & Amenity Park (51°39’15’’N, 09°51’38’’W)

Téměř na samotném jihu Irska u pobřeží na vás čeká stellplatz pro pět karavanů s cenovou taxou od 15 EUR za noc. Naproti vám se bude rozpínat malý ostrov „Bere Island“, což přidává na celkové romanci tohoto úchvatného místa.

Nagle’s Doolin Camping & Caravan Park (53°00’59’’N, 09°24’04’’W)

Západ Irska patří bezkonkurenčně tomuto působišti v klidné lokalitě u moře a zároveň jen 2 km od nejbližších obchodů. Provozní sezóna stellplatzu začíná v březnu a končí až v září. Kemp je připraven poskytnout zázemí pro 55 karavanů. Na své si přijdou i obytné domy s délkou nad 8 metrů. Ceny se pohybují kolem 18 – 25 EUR za noc.

Aras Ghleann Cholm Cille (54°41’43’’N, 08°46’14’’W)

Z Nagle’s Doolin Camping & Caravan Park se můžete vydat severně k tomuto stellplatzu, který je spíše parkovištěm situovaným hned vedle ubytovny. Pro čtyři karavany však dostatečné místo k potřebnému přenocování. To vás vyjde zhruba na 15 EUR za noc.

Sandhill Drive Motorhome Park (55°12’03’’N, 06°39’10’’W)

Tento stellplatz vás zavede do nejsevernější části Irska, jíž díky přírodním skvostům velice rychle propadnete. V blízkosti západní pláže a nedalekého města na vás čeká možnost přenocování pro 10 karavanů. Stellplaz je otevřený po celý rok.

Author: Davidk

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook