Dobývání Barcelony karavanem

Barcelona SpainJestliže chcete v letošním roce zdolat další z dalekých cílů při toulkách karavanem, nabízí se Španělsko. I když jde o zemi poměrně vzdálenou, nemusíte kvůli krásám a pýchám tohoto státu cestovat až daleko na jih Evropy. Jeden z největších skvostů se totiž nachází nahoře u moře. Je to Barcelona, která podle nejrůznějších žebříčků patří k nejnavštěvovanějším městům Evropy. A to bezpochyby o něčem vypovídá.

Velké město posazené u Středozemního moře, kam to budete mít z České republiky zhruba 1 800 kilometrů, pokud se vydáte přes Německo a Francii. Tato skvostná lokalita má co nabídnout především z pohledu architektury, kde jednoznačně vedou stavby slavného Gaudího. Ale to bychom už předbíhali. Pojďte se s námi na Barcelonu podívat očima cestovatele s karavanem.

Barcelona – nenechte si ujít…

Barcelona se skládá hned z deseti městských částí, z nichž každá má co ukázat. Vyrazíte-li přímo do útrob tohoto města, rozhodně neminete pravděpodobně nejslavnější stavební dílo, kterým je chrám Sagrada Familia. Do jisté míry by šla tato stavba označit za pomyslný symbol celého města. Tím však vaše poznávání teprve začíná.

  • Park Güell – Místo plné nejrůznějších zajímavostí, kde načerpáte nejenom dostatek sil, ale oddáte se i bezpočtu překrásných výhledů na ostatní dominanty okolí.
  • Náměstí Placa Sant Jaume – V útrobách náměstí se nachází pověstná radnice Casa de la Ciutat.
  • Kostel El Pi – Stavba patří k těm nejstarším ve městě. Pochází totiž ze čtrnáctého století.
  • Katedrála sv. Eutálie – Gotická monumentální stavba.
  • Socha Kryštofa Kolumba – Ta je dominantou přístaviště. Dech beroucí je také její podstavec, který dosahuje výšky až 68 metrů.
  • Kostel Santa Maria del Mar – Další z katalánských gotických staveb.
  • Torre Agbar – Originální a moderně vyhlížející mrakodrap s výškou 144,5 metrů. Působivé je jeho noční osvětlení.

Barcelona v prezentaci nejrůznějších památek a turistických zajímavostí rozhodně nezahálí, o čemž vás mimochodem přesvědčí i Gaudího museum a řada ostatních staveb z dob minulých nebo z éry výrazného rozkvětu města.

Milovníci podmořského života určitě ocení velké mořské akvárium, které čítá až 22 akvárií a 80 metrů dlouhý tunel, v němž budete mít jedinečnou příležitost poznat svět pod vodou.

Jak se vypořádat s odstavením karavanu?

Díky tomu, že je Barcelona tak navštěvovaným městem, můžete si být jisti, že zázemí pro karavany je zde skutečně bohaté. Dokazují to minimálně tři stellplatzy přímo v Barceloně a několik dalších v okolí. Nebojte, s těmi nejlepšími vás seznámíme v následujících řádcích, ať jste na svoji cestu dostatečně připraveni.

Parking Bus y Turismo (41°22’03’’N, 02°08’47’’O)

Stellplatz ve středu města nachystaný pro 25 karavanů. Hlídané parkoviště, z něhož to máte jenom kousek k vyhlídkovým autobusům. Ideální zázemí, odkud budete vyrážet na výlety po městě.

Stellplatz del Besos (41°25’01’’N, 02°13’29’’O)

Severněji situovaný stellplatz opět pro 25 karavanů, v jehož blízkosti se nachází obchod. Celoročně využívané místo na uzavřeném parkovišti.

Citystop Barcelona (41°25’27’’N, 02°12’26’’O)

Pokud byste na předchozím stellplatzu nenašli „flek“ pro odstavení karavanu, nezoufejte. Jen kousek opodál je toto parkoviště pro 80 karavanů. V noci osvětlené zázemí s vydlážděným povrchem, v jehož blízkosti se nachází stanice metra.

Parking Autocaravanas (41°22’57’’N, 01°55’38’’O)

Budete-li hledat ubytování mimo Barcelonu, využijte tento menší stellplatz pro 7 karavanů, kde naleznete klid a soukromí. Turistické informační centrum je vzdáleno 500 metrů. Otevřeno je po celý rok a na jeden zátah zde můžete strávit až 48 hodin.

Parkplatz am Strand (41°14’17’’N, 01°49’14’’O)

Pokud se od Barcelony vydáte směrem na jih, nemůžete minout další zázemí pro 15 karavanů. Jen 250 metrů od pláže a obchodu zaparkujete svůj karavan. Za stání navíc nebudete platit vůbec nic. Jediným omezením je pouze setrvání na jednu noc.

Area Pineda de Mar (41°37’19’’N, 02°41’22’’O)

Naopak cestou na sever oceníte stellplatz, kam se vejde až 30 karavanů. Plnohodnotné zázemí zaštiťuje například restaurace nebo obchody vzdálené jen 200 metrů.

Author: Davidk

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

2 Comments

  1. Super díky za tipy 🙂 Teď se nacházíme cca tak 200km jižně od Barcelony tak máme tipy na výlety. Jinak už jsme něco věděli a zjišťovali si nějaký to info co se týká třeba ty sagrady no ty jeřáby zatím nedělají dobrý dojem. Co se týká vzhledu ale až bude komplet dostavena tak to bude určitě mazec. By mě zajímalo jestli by na to zvládla třeba i česká firma jako tato http://uplifter.cz Takhle náročnou a vyskovou dostavbu. Jinak gaudi byl pan architekt.

    Post a Reply

Submit a Comment

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook