Estonsko karavanem je nezapomenutelný zážitek

Nejsevernější z pobaltských zemí. To je Estonská republika o rozloze zhruba 45 tisíc kilometrů, na kterou je při plánovaných cestách karavanem neprávem zapomínáno. Možná za to může malá rozloha státu, vzdálenost asi 1 800 kilometrů od Prahy nebo situování směrem na sever, kam se mnohým jednoduše nechce.

Přitom Estonsko je doslova protnuto řadou nejrůznějších pamětihodností, měst a přírodních úkazů, jež jednoznačně stojí za návštěvu. Při tak malé rozloze navíc máte možnost to nejzásadnější vidět během několik dnů.

Turistické cíle a pamětihodnosti Estonska

Než usednete do svého karavanu s úmyslem poznávání krás této země, nepodceňujte důkladnou přípravu v podání dokonale promyšleného itineráře. Zaměřte se i na ty nejmenší detaily, které vás zavedou na místa, o nichž jste možná ani nesnili.

Začít můžete například ve městě Tallinn, jež je zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO. Hlavní město, v němž se vyplatí navštívit kupříkladu Muzeum umění KUMU, Kateřino údolí a mnohé další.

Vysloví-li se stát Estonsko, určitě by vašemu zájmu neměla uniknout následující místa.

  • Kraaterjäv – Kráterová jezera, jejichž vznik se pojí s dopadem meteoritu v dávných letech.
  • Tallinnské muzeum – Historická vesnice, která mapuje život starých Estonců. Abyste si vytvořili obraz o jejich žití, poslouží vám k tomu celek skládající se ze 74 dobových objektů.
  • Hrad Kuressaare – Právě v něm se nachází nejstarší muzeum Estonska.
  • Toompea – Osobitá a nepřehlédnutelná památka města Tallinn.
  • Soomaa National Park – Chcete-li si dopřát přírodních krás, navštivte tento park, kde se můžete oddávat turistice, ale také jízdě na kajaku.
  • Estonian Maritine Museum – Proslulé námořní muzeum.
  • Naissaar – Milovníci pěší turistiky by si neměli nechat ujít procházku na slavný maják.
  • Visandi National Park – Přírodní rezervace a chráněné krajinné území.
  • Kaali – Krátery, z nichž ten největší má průměr dosahující velikosti až 110 metrů.

Ze severního přístavního města Tallinn se samozřejmě můžete vydat i dalšími směry, mezi nimiž vás zaujmou místa, jakými jsou Tapa, Tatru, Felin nebo Elva.

Kde se zabydlet v Estonsku?

Naše cestovatelské tipy jsou každopádně spojeny i se seznamem ověřených stellplatzů, které vám poskytnou patřičné zázemí v podobě bezpečného a všestranného stání pro karavan. Vzhledem k tomu, že netušíte, kam vás cestovatelské touhy v Estonsku zavedou, přinášíme vám seznam míst z nejrůznějších lokalit této země.

Nationalpark Soomaa (58°25’51’’N, 25°01’52’’O)

Tento stellplatz vám poskytne klidné ubytování na velké louce u samotného centra národního parku. Stání pro 25 karavanů nabídne dech beroucí podívanou po okolí. Přijet dokonce můžete s karavanem delším, jak 8 metrů. Pozor si však dejte na omezenou sezónu, která je od Velikonoc do září.

Stellplatz Kassioro Puhkemaja (58°08’31’’N, 27°00’49’’O)

Klidné prostředí v blízkosti řeky, od něhož se nejbližší supermarket nachází zhruba 10 kilometrů. To je stellplatz přístupný od dubna do října, kam se vejde až 12 karavanů. Za 18 EUR můžete přespat na místě včetně potřebné elektřiny.

Pirita Harbour Camping (59°28’03’’N, 24°49’29’’O)

Chcete-li trávit hodně času v hlavním městě Tallinn, pak by vám mohl vyhovovat tento stellplatz pro 60 karavanů. Stát bude v přístavišti, od něhož se nejbližší pláž nachází zhruba 200 metrů. Restaurace a obchody jsou asi o 400 metrů dál.

Restaurant Lahemaa Kohvikann (59°30’23’’N, 25°57’45’’O)

Rozhodnete-li se dobývat sever Estonska, padne volba určitě na tuto lokalitu. Stání pro 20 karavanů v blízkosti Národního parku Lahemaa je zárukou nevšedních zážitků. K Baltskému moři to budete mít asi 10 kilometrů.

Tehumardi Erholungszentrum (58°10’46’’N, 22°15’16’’O)

A pokud byste se náhodou nechtěli zdržovat pouze na kontinentu, ale vyrazili byste i na ostrov Saaremaa, navštivte tento stellplatz. Ten je přístupný po celý rok a nachází se 300 metrů od pláže. Parkovací stání na zelené louce je pro 50 karavanům, včetně zázemí v podobě bistra otevřeného v letní sezóně.

Author: Davidk

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook