Jak si pronajmout karavan nebo obytné auto

půjčovna - www.obytnymvozem.cz

Pronájem je nejsnazší způsob, jak se vydat na dovolenou obytným autem nebo karavanem. Můžete si tak na vlastní kůži vyzkoušet výhody a nevýhody karavaningu. Ve většině případů je to začátek každoročních dovolených v karavanu nebo obytném voze, případně je to dokonce impulz pro pořízení vlastního. Jak si tedy správně pronajmout vůz, aby splnil na jedničku Vaše představy a očekávání? Přinášíme Vám několik rad, které Vám pomohou s výběrem.


Kde pronajmout vozidlo?

půjčovnu doporučujeme zvolit v okolí Vašeho bydliště. Bude jednodušší zapůjčení a vrácení vozu. Nemusíte tak zbytečně cestovat desítky nebo stovky kilometrů pro převzetí nebo vrácení vozidla po dovolené. Prodloužíte si tak celkovou dobu pronájmu. Je také větší pravděpodobnost, že získáte reference na Vámi vybranou půjčovnu. Nebo naopak v případě, že máte obavy z dlouhé cesty na Vaši vysněnou dovolenou, vyberte si půjčovnu poblíž cíle Vaší cesty. Díky internetu si lze rezervovat karavan nebo obytné auto podle Vašich představ. Pro rezervaci v zahraničí můžete využít například tohoto rezervačního systému.

Co pronajmout?

Výběr pronájmu správného vozu je nejdůležitější věc pro Vaši úspěšnou dovolenou. Úplní nováčci by si měli raději před podpisem nájemní smlouvy na vlastní oči prohlédnout požadovaný vůz. Na základě Vašich požadavků se rozhodnete, jaký typ vozidla, kolik míst na spaní a jízdu budete potřebovat. Zda také například požadujete sociální zázemí ve voze nebo garáž uvnitř vozu. To ve velké míře určí jaké bude rozmístění jednotlivého zařízení a celkový půdorys vozu. Také podle Vašeho aktuálního řidičského oprávnění bude celková hmotnost vozu nebo přívěsu. Více o jednotlivých typech se dozvíte v našem článku o rozdělení obytných vozů a karavanů.

Kdy rezervovat?

Pro termín pronájmu obytného auta nebo karavanu platí stejná pravidla jako například pro rezervace dovolené u cestovních kanceláří. Jestliže znáte s velkým předstihem Váš datum dovolené, doporučujeme si rezervovat vozidlo co nejdříve. Nejen, že budete mít největší výběr z volných vozů, ale některé půjčovny mívají slevy či jiná zvýhodnění pro rezervaci na „první moment“.

Za kolik rezervovat?

Cena pronájmu se odvíjí od zvoleného vozu a roční doby. Starší nebo méně luxusní vozidlo v mimosezónním období lze zapůjčit od cca 1200 – 1500 Kč na den. Naopak luxusní vozidlo v hlavní sezóně přijde i třeba na 4000 – 5000 Kč na den. Cena se také určuje podle celkové doby pronájmu. Většina půjčoven nabízí u dlouhodobějších pronájmů slevy. Některé půjčovny mají mimo samotného pronájmu i zpoplatněné doplňkové služby, jako jsou například: poplatek za ujeté kilometry nad rámec limitu, poplatek za konečný úklid vozu, poplatek za přistavení, připojištění apod. Doporučujeme před podpisem nájemní smlouvy ji pořádně a v klidu celou pročíst – vše by zde mělo být uvedeno.

Jak co funguje?

Při přebírání vozidla na začátku pronájmu pozorně sledujte instrukce zaměstnance půjčovny, když Vám bude vysvětlovat jednotlivé funkce ve voze. Jestliže Vám bude něco nejasné, raději se zeptejte a nechejte si vše ještě jednou vysvětlit. Odpadně Vám tak nemilé překvapení na dovolené, kdy nebudete vědět, jak ovládat některé vybavení vozu. Jen se správnou obsluhou Vám poskytne karavan nebo obytné auto maximální požadovaný komfort.

Při dodržení těchto základních zásad, si Vaši dovolenou užijete v klidu a bez problémů. Věříme, že se po první takto strávené dovolené, zařadíte mezi rostoucí komunitu karavanistů.

Author: Martin

Zakladatel a provozovatel magazínu obytnymvozem.cz. Milovník cestování a neustálý propagátor cestování obytným vozem a karavanem. Zřizovatel portálu pro jednoduché půjčování věcí www.pujcite.cz

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook