Na hory

s nástupem zimní sezóny se nemusíte rozloučit s dovolenou v karavanu nebo obytném voze. Právě naopak – nejen milovníkům zimních sportů může tento způsob trávení dovolené hodně nabídnout.

Mnozí si myslí, že není možné trávit dovolenou v zimě v karavanu nebo obytném voze. Při dodržení základních pravidel si však můžete užít bezproblémovou zimní dovolenou. Jestliže nevlastníte svůj vůz, není problém s vypůjčením v půjčovně na potřebnou dobu.

Ať už máte rádi lyžování, snowboarding nebo procházky zimní přírodou můžete bez obav využít k cestě a ubytování na horách obytné auto nebo karavan se všemi jejich výhodami:

  • více úložného prostoru na sportovní vybavení
  • větší flexibilita – nemusíte se vázat pouze na jedno zimní středisko
  • termín ubytování volný kdykoliv potřebujete – bez nutnosti rezervace
  • ve většině případů možnost parkování přímo u sjezdovky v blízkosti stanice vleku nebo lanovky
  • a v neposlední době nižší náklady – levnější dovolená

Jen pro ilustraci – pronájem obytného vozu v zimní sezóně se pohybuje kolem 2 – 3tis Kč / den. Stání je možné dle lokality i zdarma. Při obsazenosti 6 lidí ve voze tak vychází jedna noc na horách kolem 500 Kč s veškerým potřebným komfortem. 

Začátkem a konce zimní sezóny doporučujeme vyhledat pro zimní sporty střediska v blízkosti ledovců, aby jste měli jistotu sjezdovek s dostatkem sněhu. Mimo Českou republiku jsou nejnavštěvovanější zimní střediska v Rakousku, Německu, Francii nebo Itálii.

Na našich stránkách najdete tipy nejen na různá zimní střediska i s uvedeným místem pro stání (stellplatzy). Seznam budeme postupně doplňovat a aktualizovat. V případě, že by jste chtěli nějaké místo doplnit, neváhejte nás kontaktovat.

Author: Martin

Zakladatel a provozovatel magazínu obytnymvozem.cz. Milovník cestování a neustálý propagátor cestování obytným vozem a karavanem. Zřizovatel portálu pro jednoduché půjčování věcí www.pujcite.cz

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook