Nechce se vám až na jih Chorvatska? Vsaďte na Poreč a pobřeží Istrie

Letní čas je v podstatě na dosah a většina milovníků cestování s karavanem si jistě plánuje svoji další sezónní dovolenou. Jestliže pro letošek nemáte žádné velké cíle a dáváte přednost typickým krásám Chorvatska, pak vězte, že za mořem nemusíte až tak daleko.

Pokud se vám nechce zdolávat stovky až tisíce kilometrů na Makarskou riviéru, zaparkujte svůj karavan severněji. Například v západním pobřeží Istrie, kde se nachází město Poreč. V jeho blízkosti můžete navštívit ještě Terst vzdálený 50 kilometrů a Rijeku blízkou 68 kilometrů.

My se však pojďme zaměřit primárně na Poreč a k němu náležící ostrůvek s názvem Svatý Nikola.

Objevte krásy Istrijského poloostrova

Poreč je obecně vyhledávané turistické středisko, k němuž se váže především dlouhá historie. Benátská gotika, antické chrámy a ostatní pestré stavební slohy, které svým vzhledem nenechají nikoho chladného.

Zavítáte-li karavanem do města Poreč, jistě vašemu oku neunikne hned několik překrásných míst, bez jejichž návštěvy tuto lokalitu vůbec neopouštějte.

  • Promenáda – Poreč se pyšní velice malebnou promenádou podél moře, kde si můžete užívat pestrého nočního života a příjemné relaxace ve dne.
  • Benátský dům – Jeden z nejstarších zachovalých objektů města, jež pochází z roku 1473.
  • Eufrasiánova basilika – Pochází z 6. století a je dokonce zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO.
  • Svatý Nikola – Ostrůvek vzdálený jen 400 metrů od Poreče, kam se dopravíte pohodlně lodí a můžete nerušeně relaxovat.

A pokud vám náhodou nebudou dostačovat malebné uličky města, borové háje a průzračné Jaderské moře, máte možnost užít si zábavy v nově vybudovaném aquaparku, který je 7 kilometrů od Poreče. Nachází se ve Funtaně a na své si v tomto směru přijde opravdu každý. Hlavně děti v této souvislosti ocení i obrovský dinopark.

Zaparkujte karavan na tom správném místě

Jestliže neplánujete parkovat karavan v některém z místních kempů nebo penzionů, pak vás budou jistě zajímat prověřené stellplatzy v okolí. Od Poreče je to jen kousek do vnitrozemí, kde na váš čeká zázemí odpovídající kvality.

Stellplatz Farm Pino (45°13’12’’N, 13°43’44’’O)

Parkování pro 20 karavanů, jež se nachází v líbezném vinařství. Kromě odpočinku si tak můžete dopřávat i prohlídky vinného sklípku, popřípadě okusíte vynikající vinný mok. Tento stellplatz je hostům přístupný nepřetržitě. Za noc zaplatíte za karavan zhruba 10 EUR, za osobu asi 4 EUR.

Camp Terre (45°09’29’’N, 13°46’03’’O)

Trochu jižněji na vás čeká menší stellplatz pro čtyři karavany. I zde jsou vinné sklepy, takže degustace vás rozhodně nemine. Příjemné je určitě celoroční využití, včetně celovečerního osvětlení.

Seljački Turizam Jadruhi (45°18’04’’N, 13°45’04’’O)

Naopak severněji je tu stellplatz pro pět karavanů s možností občerstvení, které je každý den dostupné do 22 hodin. Vedle teplého pokrmu docílíte především adekvátního klidu a snadného napojení na hlavní silnici.

Stellplatz Lovrecica (45°22’51’’N, 13°32’29’’O)

Pakliže si Poreč a okolí prohlédnete v plné míře, přinášíme vám jeden praktický tip na závěr. Je to stellplatz Lovrečica nacházející se ve stejnojmenném populárním městě spadajícím pod Umag. K dispozici je 5 parkovacích stání za přijatelné ceny. Do 200 metrů máte restauraci a do 400 metrů se octnete v samotném centru města. Tato lokalita je oblíbená hlavně milovníky nejrůznějších vodních sportů. Lovrečica je totiž vybavena školou plachtění, windsurfingu a ostatními aktivitami pro všechny věkové skupiny.

Author: Davidk

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook