Německo – ráj kempování?

Sotva vyjedete za hranice s Německem, nepřestane vás udivovat, kolik na dálnici potkáte karavanů. Proč? Protože Němci kempování prostě milují. Jízda karavanem po Německu totiž může nabídnout skvělé zážitky i vám a to nejen pro jejich služby na vysoké úrovni. Jestliže se zrovna chystáte naplánovat si pořádnou letní dovolenou, na které vyvětráte obytný vůz, ať už vlastní nebo půjčený, Německo je jednou z těch dokonalých destinací, kterou můžete pro své cesty zvolit.

Proč je Německo perfektním místem pro váš trip karavanem? Protože nabízí bohatý výběr zážitků pro celou rodinu. V podstatě je úplně jedno, jestli na roadtrip vyrazí rodina s hromadou dětí nebo banda přátel. V Německu najdete vše – rozmanitou přírodu, moře, pěkné pláže, Alpy i skvělé kempy. Proto zde přinášíme hned několik výhod, které dovolená v Německu nabízí.

Cyklistika

Patříte mezi nadšené cyklisty? Pak si Německo naprosto zamilujete. Pokud si sbalíte kola, přijdete si jednoznačně na své. V Německu totiž najdete více než 200 dálkových cyklotras, jejichž celková délka je přes 70 tisíc kilometrů. Jsou to právě poutavé trasy v přírodě, které lákají všechny, kteří si v rámci cest chtějí užít i zdravý pohyb a nějaké to příjemné kochání okolím.

Moře

Jaká by to byla dovolená, kdyby jedním z jejich cílů nebyl příjemný mořský vzduch a nějaké ty pláže. Velkou výhodou Německa jsou moře a to hned dvě – můžete navštívit Baltské nebo Severní moře a zavítat do některého z kempů, které jsou často umístěny přímo u pláže. Co je lepší než vyskočit ráno z obytňáku s hrnečkem horké kávy a kochat se vlnou za vlnou a hned po snídani blbnout na pláži?

Alpy

Patříte-li k nadšeným pěším turistům, kterým neunikne žádná hora, pak budete ve svém živlu. Německé Alpy rovněž lákají svými různorodými kempy a nesčetným množstvím turistických tras. V Alpách nechybí jak jednoduché trasy pro pohodové procházky s rodinou, tak složité výstupy pro milovníky hor. Stejně tak se mohou vyřádit cyklisté, kteří propadli downhillu. Traily pro sjezdy v okolí jezer vám nejen napumpují žíly adrenalinem, ale donutí vás na tyhle výlety jen tak nezapomenout.

Glamping

Že jste to slovo ještě neslyšeli? Rádi vám ho přiblížíme. Skládá se z výrazů GLAMOUR a CAMPING. Říkáte si, že to nejde k sobě? Překvapivě jde, v Německu ano. Možná čekáte typické kempování – hromadné sprchy, studenou vodu a sociální zařízení celkově nic moc, to Vás ale Německo mile překvapí službami, které byste při kempování v přírodě rozhodně nečekali. Výjimkou nejsou jen výjimečně kvalitní služby, slušné sociální zařízení, ale také třeba pestrá nabídka wellness nebo volnočasových aktivit. Kempovat bez starostí? V Německu zkrátka žádný problém.

Author: Vendulka Jelínková

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook