Obytný elektromobil. Budoucnost?

Zooom Stadtinfianer; www.zooom.biz

Zooom Stadtinfianer; www.zooom.biz

V letošním roce byl na Caravan salonu v Düsseldorfu představen i mimo jiné plně elektrický obytný automobil. Jedná se o přestavbu elektrické dodávky Nissan ENV 200 od německé firmy ZOOOM.

Model Zooom Stadtindianer je nenápadná malá dodávka se zvedací střechou. Jeho výhodou je její využití jak pro cestování, tak případně i pro podnikání. Vestavba má 5 míst pro jízdu a vyspí se zde 4 lidé. Najdeme zde základní výbavu pro kempování včetně vyjímatelného dřezu a plynového vařiče.

Limitující zde kapacita baterie a tedy i celkový dojezd vozu, který se bude pohybovat někde u 130km na jedno nabytí. Doba nabíjení se pohybuje  kolem 8 hodin a s použitím rychlonabíječek bude doba poloviční. Další překážkou bude i cena, která se pohybuje podle výbavy kolem 1 milionu korun, za což se dá pořídit širší škála obytných aut s lepší výbavou s klasickým naftovým pohonem.

Vypadá to, že se zatím žádná revoluce nekoná stejně jako v segmentu osobních elektromobilů. Dokud se nevyřeší kapacita baterií, která výrazně zvýší dojezd vozidel, tak na trhu s obytnými auty budou výrazně dominovat naftové případně benzínové motory.

 

 

Author: Martin

Zakladatel a provozovatel magazínu obytnymvozem.cz. Milovník cestování a neustálý propagátor cestování obytným vozem a karavanem. Zřizovatel portálu pro jednoduché půjčování věcí www.pujcite.cz

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

2 komentáře

    • To ano, ale s aktuálním dojezdem tohoto auta bude docela problém se do Paříže dostat. Uvidíme časem, až bude lepší technologie na ukládání energie. Chtělo by to na tento způsob využívání elektromobilů dojezd alespoň 700-1000 km na jedno nabití. Není to dojíždění do práce a nebo různé druhy rozvozů ve vzdálenosti pár km…
      Martin komentuje…Poznejte kouzelný jih ŠpanělskaMy Profile

      Post a Reply

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook