Portugalský Lisabon je výzvou pro cestu karavanem

Lisabon je hlavním městem Portugalska. Pýcha této země vzdálená od České republiky zhruba 2 500 – 3 000 kilometrů v závislosti na tom, kudy pojedete. Město s bohatou historií, unikátními pamětihodnostmi a s velkým vztahem k přímořskému obchodu.

Cestování karavanem je o zdolávání nekonečných dálek, takže proč nevyrazit tímto směrem? Navíc za předpokladu, že v cíli na vás bude čekat řada jedinečných míst, na něž budete ještě dlouhou dobu vzpomínat. Ideální trasa vede pravděpodobně přes Německo, Francii a Španělsko. Pak stačí projet Portugalsko do jeho nejzápadnější části a jste v Lisabonu.

Ve městě se zhruba půl milionem obyvatel na relativně malé ploše o velikosti 85 kilometrů čtverečních. A co ukrývá toto místo protnuté námořními dějinami?

Historické pamětihodnosti Lisabonu

V okamžiku, kdy dorazíte k hranicím města, měly by vaše kroky směřovat k nejvyššímu bodu městského vršku, na němž se tyčí Hrad sv. Jiřího. Jeho nejstarší část pochází z roku 1300. Tuto historicky oblíbenou lokalitu města zvanou Alfama si velice rychle zamilujete.

Pak už vám zbývá jediné. Udělat si seznam míst, která by ve vašem itineráři rozhodně neměla chybět.

  • Kostel a klášter Matky Boží s osobitým kapitulním sálem
  • Náměstí Praça do Comércio, na němž se nachází populární Vítězný oblouk
  • Diamantový dům
  • Katedrála Sé, v níž si vaši pozornost získají především maurské a římské hradby, včetně křížové chodby
  • Proslulá hlavní třída Avenida da Liberdade se svojí délkou 1,5 kilometru
  • Náměstí Praça Dom Pedro IV., kde můžete navštívit Národní divadlo D. Maria II.
  • Barokně-novoklasicistní chrám Basílica da Estrela, jehož počátky jsou svázány s datem 1779
  • A pokud dáváte přednost procházkám mezi obchody a domy s originálními fasádami, potom je to pěší zóna Rua Augusta, jež vás ohromí

V Lisabonu se mimo výše uvedeného seznamu nachází i pár betlémů a velkých mostů (Most 25. dubna), přes něž se ostatně můžete přepravit se svým karavanem. A právě jeho odstavení a vašemu pohodlnému nocování se budeme věnovat v následující kapitole.

Zázemí pro karavany v okolí Lisabonu

Město Lisabon je velkou turistickou atrakcí a cílem mnohých cestovatelů. I z tohoto důvodu je pomýšleno také na řadu stellplatzů, jichž můžete v blízkosti této lokality využít hned několik. S těmi nejkvalitnějšími vás nyní seznámíme.

Area de Acolhimento de Autoscaravanas (38°22’41’’N, 08°47’08’’W)

Stellplatz pro 50 karavanů, který se nachází jen 300 metrů od restaurací, obchodů a zároveň 2 kilometry od pláže. Pravděpodobně nejbližší noclehárna od Lisabonu, v rámci níž můžete provozovat nejrůznější volnočasové aktivity, mezi něž patří například grilování na louce, golf nebo hrátky s dětmi na hřišti.

Área de Servicio Autocaravanas (38°00’45’’N, 08°41’41’’W)

Jižněji na vás čeká tento menší stellplatz pro 8 karavanů, jež je situován v mírně svažitém terénu. Je otevřen po celý rok a může se stát praktickou zastávkou v okamžiku, kdy budete z Lisabonu cestovat směrem na jih.

Área de Autocaravanas (38°55’06’’N, 09°23’00’’W)

Vyrazíte-li od Lisabonu směrem na sever, potom narazíte na tento stellplatz pro 25 karavanů. Bezplatné stání na štěrkovém loži nacházející se na poklidném místě mezi vesničkami Pobral a Santa Susana.

Area Camper A-dos-Cunhados (39°09’07’’N, 09°18’03’’W)

Ještě o kousek výše na vás čeká stellplatz s 10 místy pro karavany, který je sice bezplatný, ale umožňuje přenocování maximálně na dvě noci. I zde se nabízí poměrně široké zázemí z pohledu restaurací a obchodů. Ty naleznete jen 500 metrů od karavanu.

Author: Davidk

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook