Poznejte kouzelný jih Španělska

Plánujete-li letní dovolenou ve vzdálenějších destinacích evropského kontinentu, potom se vašemu zájmu určitě nevyhnulo Španělsko. A pokud se již karavanem vydáte do této země, poznejte rovnou její jižní část, která je od naší republiky vzdálena nejvíce.

Výlet na poměrně dlouhou dobu, o čemž vás přesvědčí délka trasy mezi 2 700 – 3 000 kilometry. Při volbě té správné cílové destinace však nebudete zklamáni. V tomto směru vám přinášíme jedno vynikající doporučení a k tomu ještě příjemné překvapení na konec.

Kulturní centrum zvané Seville

Ten, kdo se někdy zajímal o Španělsko trochu komplexněji, jistě narazil na toho populární místo ležící na řece Guadalquivir. Město je nejenom čtvrtým největším v této zemi, ale také dominantou jihu. Seville, to je pozůstatek před-maurského období, zlatého věku, ale i novodobé historie.

Vyrazíte-li s karavanem poznávat krásy města Seville, udělejte si čas k prozkoumávání lákavých přírodních úkazů a k prohlídce výjimečných pamětihodností.

 • Sevillská katedrála – Ohromná historická nemovitost, v níž jsou uloženy ostatky slavného Kolumba.
 • Královský palác zvaný Alcázar – Do jisté míry jde o maurskou pevnost, v rámci níž překypují islámské a gotické prvky.
 • Náměstí Plaza de Espana – Spousta zdobených lávek, arkádové chodby, andaluské stavitelství a přemíra ostatních stylových prvků. Pro mnohé návštěvníky doslova nezapomenutelný zážitek.
 • Vojenská strážnice Torre del Oro – V jejích útrobách bylo kdysi vězení, dnes slouží jako rozsáhlé Muzeum námořnictví.

Stellplatz v okolí Seville

Zmínka samozřejmě musí padnout také na možnosti noclehu v karavanu, kde se vám dostane patřičného zázemí, a nebudete nikým rušeni.

 • Área de Autocaravanas (37°22’22’’N, 05°59’39’’W) – Stellplatz nacházející se v samém centru Seville, kde na vás čeká zelené parkování až pro 100 karavanů. Blízkost k významným pamětihodnostem je každopádně vykoupena cenou 10 EUR za noc.
 • Area Autocaravanas Puerto Gelves (37°20’27’’N, 06°01’24’’W) – Stellplatz v okrajové části Seville s patnácti místy a se vším, co od moderního a plně vybaveného stellplatzu očekáváte.
 • Autocaravanas Hidalgo (37°19’43’’N, 05°48’20’’W) – Trochu vzdálenější stellplatz východně od Seville ve městě Alcalá de Guadaira, kde se domůžete daleko většího klidu.

El Puerto de Santa Maria

A nyní ono překvapení na závěr, respektive dobrý cestovatelský tip na konec. Chcete-li poznat skutečný jih Španělska, zajeďte si ještě dalších 110 kilometrů pod Seville, kde vás překvapí toho vznešené přímořské městečko.

Letovisko spojené s druhou výpravou Kryštofa Kolumba, v jehož současné podobě na vás čeká spoustu překrásných míst k návštěvě.

 • Hrad sv. Marka, který je nepřehlédnutelnou dominantou města.
 • Kostel Iglesia Mayor Prioral z 15. století.
 • Proslulá aréna Plaza de toros de El Puerto. Ta dokáže při býčích zápasech pojmout až 15 000 lidí.
 • Město Cádiz nacházející se jen kousek jižněji, jež patří k vůbec nejstarším městům jihozápadní Evropy.

Stellplatz u El Puerto de Santa Maria

V těsné blízkosti tohoto města se nachází dva stellplatzy.

 • Area Puerto de Santa María (36°35’54’’N, 06°13’16’’W) – Místo pro 40 karavanů s cenou 6 EUR za noc. Mnozí ocení blízkost nákupního centra a restaurace, jen 300 metrů od stellplatzu.
 • Sanlucar AC Parking (36°45’41’’N, 06°23’45’’W) – Alternativa k výše uvedené lokalitě. Tento stellplaz se nachází asi 25 kilometrů severněji. Příjemné zázemí i prostředí pro 50 karavanů s cenou 8 – 12 EUR za noc.

Author: Davidk

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook