Pravidla při vypůjčení karavanu

Pokud jste zatím neměli to štěstí a nepatříte mezi nadšené majitele karavanu nebo obytného vozu, možná je načase si karavaning vyzkoušet na nečisto a auto si půjčit. Nejenže to stojí nesrovnatelně méně, ale je to především skvělá volba pro ty, kteří váhají nad koupí karavanu a ještě obytné auto nevyužili. Výhodou dnešní doby je možnost si auto půjčit a zase vrátit, ceny jsou čím dál příznivější, ale je třeba počítat s vratnou kaucí. I při půjčení obytného vozu je ale důležité dávat si pozor na některé věci. Chcete vědět na co? Pak pozorně čtěte dál.

Zkušenost s řízením

První věc, na kterou je třeba dbát, je samozřejmě opatrná jízda. To platí obzvláště pro ty řidiče, kteří s tak velkým autem nebo karavanem za vozem nemají zkušenost. Opatrnost je důležitá nejen při zatáčení, ale také při couvání, parkování a podobně. Stačí pečlivá a ostražitá jízda, ideálně si ji vyzkoušet před odjezdem a hned budete mít lepší pocit a předejdete zbytečným nehodám nebo poškození půjčeného vozu.

Předání vozu

Přebírat auto doporučujeme ve dvou nebo více osobách. Víc očí víc vidí a víc uší slyší, však to jistě taky znáte. Společně si všimnete důležitých detailů a neuděláte chybu ani při podpisu smlouvu a kontrole předávacího protokolu. Jistě nechcete, aby se vám vypůjčení zbytečně prodražilo. Nezapomeňte si vyžádat písemný seznam veškerých poškození a výbavy.

Řidičský průkaz

Drobnost, na kterou byste neměli zapomínat. Karavan nebo obytňák do 3,5t můžete řídit v pohodě s řidičským průkazem třídy B. Cokoliv nad však vyžaduje oprávnění E. Je třeba si to uvědomit, aby bylo jasné, kdo bude řídit a na koho bude karavan vypůjčen.

Jízda

Před samotnou jízdou je třeba si uvědomit, že karavan sice uvnitř vypadá velmi útulně jako příjemná chatička, ale bohužel jede a tak je potřeba zajistit veškerý náklad. Skříňky jsou obvykle zajištěny, ale počítejte s tím, že skleněné nádobí se do karavanu nehodí a stejně tak jídlo je lepší brát v plastových dózách. Cokoliv nezajistíte…může způsobit maličko nepořádek a chaos, a předpokládáme, že asi nechcete dovču nebo výlet trávit úklidem.

Bezpečnost

Zavírat, zamykat, jistě to znáte. Bezpečnost na prvním místě. Při podceňování by se mohlo lehce stát, že zloděj nejen že vám ukradne osobní nebo cenné věci, ale ještě může poškodit vybavení karavanu. Pojistka je sice jedna věc, ale znáte to, ne vše pojišťovny plní. Cenné věci, peníze a podobně do karavanu zkrátka nepatří. Doporučujeme vzít třeba menší sejf, kam uschováte důležité cennosti a peníze.

V kostce jsme shrnuli nejdůležitější body, na které dbejte při vypůjčení obytného vozu. Půjčit si karavan mnohdy znamená užít si nezapomenutelnou dovolenou a odnést si zážitky k nezaplacení. Nakonec však máme jedno upozornění: POZOR, je to vysoce návykové! Po pronájmu se poohlédněte například na serveru www.pujcite.cz

Author: Vendulka Jelínková

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook