S karavanem nemusíte daleko. Navštivte Vysoké Tatry

Ano, karavan je dopravním, potažmo cestovatelským prostředkem, díky němuž můžete zcela netradičním a ojedinělým způsobem poznávat svět. A nemusí to být pouze na druhém konci Evropy. Vydat se můžete podstatně blíž, aniž byste se omezovali možností přespat ve svém pohodlném karavanu.

Hledáte-li tip na kratší pobyt nedaleko České republiky, pak se zbytečně nezdráhejte a vyrazte na Slovensko. Konkrétně do Vysokých Tater. Ty vás okouzlí především z pohledu turistiky a přírodního poznávání. Budete mít kde zaparkovat karavan a nic vám nebrání v tom, vykročit tím správným směrem.

Kam zavítat v oblasti Vysokých Tater?

Nežli naložíte svoji rodinu do karavanu a vyjedete do Vysokých Tater vzdálených asi 500 kilometrů od Prahy, měli byste mít alespoň základní itinerář. Zkrátka seznam zajímavých míst, jež vašemu oku jednoduše nesmí uniknout. A právě od tohoto jsou tu naše tipy, mezi nimiž si dokáže vybrat naprosto každý.

  • Koprovský štít – Túra na celý den, která je protnuta překrásnými panoramaty.
  • Velké Hincovo pleso – Nahlédnout můžete na největší tatranské ledovcové jezero.
  • Slezský dům – Je to Velická dolina, v níž se nachází nejvýše položený slovenský hotel.
  • Kriváň – Národní hora Slovenska.
  • Štrbské pleso – Odsud můžete podniknout hned několik výškových vzestupů, navíc se budete oddávat i překrásnému pohledu na obrovské jezero.
  • Bílkova Chata – Podívejte se na precizní roubené stavení, v jehož blízkosti můžete spatřit také vodopády Studeného potoka.
  • Starý Smokovec – Z pohledu architektury vás ohromí kostel Neposkvrněného početí Panny Marie.
  • Belianská jeskyně – Největší vysokohorská krápníková jeskyně v Tatranském národním parku.
  • Vodopád Skok – Velký vodopád stékající po skaliskách ležících na řece Mlynica.
  • Javorová dolina – Malebnost tohoto prostředí si užijete díky dobře značeným turistickým trasám, jejichž součástí je potok Javorinka.

Ve výčtu nezapomenutelných míst by šlo samozřejmě pokračovat, protože Vysoké Tatry toho ukrývají skutečně přehršel – Ski Museum, Velická dolina, Kondratova kopa, Mengusovská dolina, Červené Vrchy, Gerlachovský štít a mnohé další.

Využijte stellplatz přímo ve Vysokých Tatrách

A pokud náhodou hledáte i místo, kde budete moci se svým karavanem bez sebemenšího problému zaparkovat a přenocovat, přijdou vám vhod určitě tyto dva oficiální stellplatzy. Je to Penzión Slnečný Dom nacházející se v Tatranské Lomnici. Za malebným penzionem se tyčí poklidné parkoviště pro čtyři karavany, které můžete odstavit na štěrkovém podloží. Vedle noclehu si budete dopřát i lahodné stravy v samotném penzionu.

A pokud se náhodou budete pohybovat spíše ve východní části Vysokých Tater, přijde vám vhod Minicamping Jana. Soukromý stellplatz pro 12 karavanů situovaný v Liptovské Kotavě. Supermarket je odtud asi 500 metrů.

Tak neváhejte a poznejte kraj našich sousedů trochu z blízka…

Author: Davidk

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook