San Marino – to je výzva pro dovolenou s karavanem

San Marino je státem o rozloze 61,19 km2. Vzhledem k jeho situování na jihu Evropy by se dal označit, jako stát ve státě, protože je ze všech stran obklopován Itálií. Možná díky jeho malé ploše na něj cestovatelé jedoucí skrze italské vnitrozemí dost často zapomínají.

Přitom i zde narazíte na spoustu překrásných zajímavostí a při projíždění karavanem budete moci využít několika stellplatzů.

 

Jaká místa byste si neměli nechat ujít?

Díky malé rozloze San Marina máte šanci prozkoumat tento stát křížem krážem a užívat si nejenom středomořského podnebí, ale také mnoha významných pamětihodností, jež stojí za přibrzdění a návštěvu.

Typickým příkladem je vládní palác Palazzo del Governo. V jeho podání si užijete nejenom originální novogotickou architekturu a unikátní zvonici, ale bezkonkurenční výhled do širokého okolí.

Vaše zastávka by se měla týkat i Bazilika Svatého neboli Basilica del Santo. Právě tam naleznete ostatky zaměřené na historii San Marina. Za zmínku stojí i ostatní historické objekty situované někdy na velice netradičních místech.

  • Tři věže na hoře Monte Titano, kam se budete s karavanem škrábat obtížněji
  • Kostel sv. Quirina
  • Kostel sv. Petra

Doprava v San Marinu

Vzhledem k tomu, že vyrážíte karavanem, nemusíte pravděpodobně řešit jakékoliv jiné dopravní spoje. I přesto je dobré vědět, že v tomto státě není veřejné letiště ani železnice. Do většiny turisticky atraktivních míst se však dopravíte, kromě zmíněné hory Monte Titano, kam vede 1,5 km dlouhá lanovka.

San Marino vás potěší také svými nulovými dálničními poplatky, takže se při projíždění této země nemusíte o cokoliv starat.

Stellplatzy v nejrůznějších částech

Opomenout samozřejmě nesmíme ani na to nejdůležitější. Sdělit vám několik praktických typů na vhodné stellplatzy, jichž se v malém San Marinu nachází minimálně pět.

Area Attrezzata Ca’Martino (43°56’42’’N, 12°25’06’’O)

Velice příjemná lokalita u přírodního parku Monte Cerreto, kde naleznete dostatek zpevněných ploch pro odstavení vašeho karavanu. K dispozici je až 20 míst.

Camper Service Fonte dell’Ovo P 12 (43°55’31’’N, 12°28’55’’O)

Na opačné straně San Marina objevíte další oblíbený stellplatz s asfaltovým povrchem, který je téměř nedílnou součástí přírodního parku Montercchio. Deset míst k parkování je dostupných po celý rok.

Area Camper Olympia-Stadion (43°58’26’’N, 12°29’04’’O)

Severní část San Marina u sportovního areálu patří stellplatzu, jež je otevřen celoročně. Určitou výhodou může být osvětlení v nočních hodinách.

Parcheggio Murata P 10 (43°56’08’’N, 12°26’38’’O)

Jestliže chcete přespávat na dosah všem turistickým vymoženostem hlavního města San Marina, pak se zabydlete ve středu země. Konkrétně pod úpatím známé hory, odkud to budete mít kousek k historické části metropole. Tento stellplatz nabízí 20 míst a je spojen s poplatkem 8 EUR. Navíc limitováni budete maximální délkou pobytu v trvání 48 hodin.

Parcheggio Baldasserona P 13 (43°56’26’’N, 12°26’25’’O)

Jestliže chcete být na dosah hoře a netoužíte platit za stání karavanu, zvolte tento stellplatz s kapacitou pro 50 vozů s délkou přesahující 8 metrů. Na stěrkovém podloží najdete pevné zázemí pro nocleh a zároveň budete jen kousek od lanovky vedoucí k věžím.

San Marino – další cíl dovolené

Jestliže sháníte neotřelost a výjimečnost při svém cestování, spojte objevování Itálie s návštěvou San Marina, které si vás podmaní svou „maličkostí“ a zároveň velice profesionálním zázemím pro karavany.

Author: Davidk

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook