Slevové a klubové karty

Stejně jako v jiných odvětvích obchodu se nabízí i v karavaningu možnost využití různých slevových karet nebo šeků. Ty Vám poskytnou různé slevy, bonusy nebo jiné výhody při nocování v kempech nebo na jiných vhodných místech.

Camping Card ACSI

je nejstarší a nejrozšířenější slevová karta. Platnost má ve více něž 2tis kempech většině státech Evropy. Prodává se v balíčku se dvěma katalogy, kde jsou uvedeny seznamy spřízněných kempů a mapy. Cena je 390kč a je možno ji zakoupit u partnerských prodejců a nebo přes internet. Držitel této karty získá téměř po celý rok (vyjma 6-8 týdnů v sezóně) tu nejlevnější cenu za noc pobytu. Je to paušální cena 12, 14 nebo 16€ za umístění auta a karavanu nebo obytného auta s přípojkou elektřiny a 2 cestujících. Část kempů má v ceně zahrnut i pobyt až 3 dětí ve věku do 6ti let. Kempy nabízí i další zvýhodněné balíčky 6dní + 1 zdarma nebo 11 dní + 3 zdarma. Karta se předkládá při příjezdu a odjezdu při platbě garantované ceny za pobyt. Její pořízení se vrátí již po několika málo dnech.

Camping Card International (CCI)

je druhou z nejvíce rozšířených slevových karet. Je platná v cca 1100 kempech celé Evropy. Po prokázání této karty v partnerských kempech Vám a Vašim spolucestujícím bude poskytnuta sleva v rozmezí 5 – 25%. Karta slouží také jako průkazka na prokázání totožnosti a navíc zahrnuje i pojištění na škody způsobené třetí osobě. Platnost taktéž rok a cena za pořízení je 200 Kč.

Camping Cheque

Slouží jako pobytové šeky za ubytování v garantované ceně 15€ za noc. Zahrnuje pobytové místo pro obytné auto (nebo osobní auto a karavan), 2 osoby, elektřinu a případně psa. Má platnost v cca 600 kempech v Evropě.

ADAC CampCard

další ze slevových karet, platnost v cca 400 kempech Evropy, nejvíce však v Německu. Taktéž se používá jako průkaz totožnosti při ubytování a poskytuje různé slevy na ubytování mimo sezónu.

France passion

zajímavá karta pro milovníky cestování v obytných vozech je karta France passion. Stojí 29€ na rok a je platná od 1.3. Držitel této známky je oprávněn zdarma zaparkovat na 24 hod na více než 7000 místech u vinařů, pěstitelů nebo řemeslníků v celé Francii. Přenocování je úplně zdarma, bez žádné povinnosti zakoupit výrobky hostitele. Stejné místo je možno navštívit vícekrát v roce. Ubytování je možné bez předchozí rezervace a je určeno pouze pro obytné vozy (ne karavany). Stání je většinou bez možnosti likvidace odpadních vod, dopuštění čisté vody a bez přípojky elektro. Doporučujeme tedy vždy navštívit místa pro likvidaci těchto vod před návštěvou farmy. Součástí balíčku je seznam hostitelů, návštěvnická karta, známka na sklo vozu a mapa Francie se zakreslenými partnerskými místy. Karta je vydávána v německém jazyce.

Espana Discovery

karta je založena na stejném principu, jako France passion. Je platná v sedmi regionech Španělska – Rioja, Baskicko, Navarra, Gallizien, Valencia, Katalánsko, Aragon a Baskicko. Držiteli umožňuje zcela bezplatně přenocovat na 24 hodin u více než 130 farmářů nebo pěstitelů a poznat tradiční místní potraviny nebo vína přímo u zdroje. Karta je platná opět od 1.3. po celý rok a balíček stojí 21€.

Fattore Amico

italská obdoba karty France passion a Espana Discovery. Za roční poplatek ve výši 35€ opět získáte kartu, brožuru s mapkou a hlavně možnost bezplatně zaparkovat na 24 hodin na cca 500 spřátelených farmách a vinicích.

Author: Martin

Zakladatel a provozovatel magazínu obytnymvozem.cz. Milovník cestování a neustálý propagátor cestování obytným vozem a karavanem. Zřizovatel portálu pro jednoduché půjčování věcí www.pujcite.cz

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook