Strava na cestách

Cestování obytným vozem nebo karavanem se snadno stane vaším životním stylem. Ať už se chystáte na svou první dovolenou v karavanu, nebo jste zarytý fanoušek, dobrou otázkou karavaningu je stravování na cestách. V dnešní době je moderní stravovat se jinak, proto někdy může být těžké vyhovět celé rodině nebo přátelům. Co by tedy nemělo chybět na palubě karavanu a jak si stravování na výletech usnadnit?

V první řadě je ideální mít v karavanu lednici. Je to ta nejsnazší varianta, protože díky ní udržíme potraviny čerstvé. Většina karavanů lednicí disponuje, pak je cesta o to komfortnější. Horší je možnost, že lednička k dispozici není. Co potom? Pak to se stravou nebude nijak horší. Na kempování si zabalíte konzervy či zavařeniny nebo instantní jídla.

Co ke kempování patří a všichni to milujeme nejen při něm, ale po celou letní sezónu? No přece grilování. Proto byste neměli zapomínat na gril, který bude vaším nejlepším přítelem. Taková večerní grilovačka pod hvězdami, to pak jídlo chutná úplně jinak. Můžete si koupit maso a čerstvé ryby, u moře mořské plody a hned se pustit do grilování. Grilování je perfektní součástí každé cesty karavanem a milujeme ho zkrátka všichni. A kdo je ve vaší rodině králem grilu?

Máte v karavanu vařič? Pak si na cesty můžete sbalit i instantní hotová jídla, která pak krátce povaříte nebo zalijete horkou vodou, nebo si nakoupíte a uvaříte v podstatě cokoliv. Vařič je nezbytným pomocníkem, pokud jej však nemáte, nic se neděje. Stále je tady možnost kuchtit na ohni nebo grilovat, případně si vzít alespoň rychlovarnou konvici.

Ta nejjednodušší možnost? Poznat místní kuchyni při návštěvách různých koutů světa! Navštívit místní restauraci a užít si s rodinou pohodový oběd nebo zábavnou večeři. Může to být dražší možnost, jak se stravovat, ale ne všude. Co doporučujeme? Před každou cestou vyhledat tipy na kvalitní a levné restaurace – budete mít jistotu, že se dobře najíte. Pomůžou vám recenze, kterých je na internetu moře.

Co si tedy sbalit na dovolenou nebo roadtrip karavanem? Odpovězte si sami. Posuďte dispozice karavanu a podle toho vymyslete jídla. Dobré je připravit si alespoň část jídelníčku dopředu, ale tak jako tak můžete kdykoliv nakoupit nebo si vyrazit na jídlo do restaurace, které bývají také v rámci kempů. Co volíme my? Jednoznačně gril!

Author: Vendulka Jelínková

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook