Tipy na zajímavé doplňky do karavanu, které se mohou hodit

Karavan nebo obytný vůz je vlastně takový domeček na kolech. Abychom se v něm skutečně tak cítili, neustále si ho doplňujeme o různé, pro nás nezbytné, doplňky. Nabídka je dnes tak široká, že můžete nakupovat, jak je vám libo. Máme pro vás pár tipů na zajímavé doplňky, které by se vám na cestách mohly hodit.

Předstan pro karavany

Ke karavanu si můžete dokoupit předstan. Tím se vám vytvoří velká obyvatelná a zastřená plocha. Taková oáza soukromí. Jestliže rádi zůstáváte delší dobu na jednom místě, určitě se vám bude hodit. A není ani tak těžké ho sestavit. Poslouží vám za každého počasí. Existuje hned několik druhů předstanů podle velikostí. První jsou ty, které jsou široké přes celou délku karavanu. Díky nim můžete mít k dispozici dvojnásobnou plochu vašeho karavanu za jakéhokoliv počasí. U většiny stanů lze odepnout boční i přední díly a může vám zůstat pouze střecha. Další možností jsou vchodové předstany. Ty jsou o něco menší než předešlý druh. Jsou lehčí a rychleji postavené. Jsou vhodné pro ty, kdo jsou na jednom místě jen pár dní. Získáte dostatek místa pro posezení nebo sušení prádla, ochrání vás před bočním deštěm apod. Existují ještě také tzv. sluneční střechy, což jsou jednoduché plachty, které je nutné rozbalit a navléci na stanové lišty. V předních rozích se pak tato celta podepře tyčkami a napne na provázky, které se musí uchytit do země. Jsou poměrně levné a lehké. Neochrání vás ovšem před hustým deštěm ani větrem.

Vyrovnávací nájezdy a klíny na založení karavanu

Určitě to znáte. Ne vždy parkujete právě na rovném povrchu. Zejména v přírodě můžete narazit na různý terén. Tento problém vám mohou pomoci vyřešit nájezdy, na které najedete buď jedním, nebo oběma koly.

Nepostradatelné jsou i klíny na založení karavanu. Ty se hodí v mnoha různých situacích, abyste měli naprostou jistotu, že vám karavan nikam neujede.

Zpětná zrcátka

U větších aut jistě oceníte přídavná zpětná zrcátka. Lépe uvidíte a budete mít mnohem větší pocit bezpečí. Pro bezpečný provoz na dálnicích i dalších komunikacích jsou takřka nezbytná.

Nádobí z melaninu

Klasické porcelánové nádobí se snadno rozbije a na každou dovolenou dokupovat to, co se rozbije, určitě nechcete. Skvělým řešením může být nádobí z tvrzeného melaninu, které je lehké a příjemné na dotyk, ale zároveň i velmi tvrdé a odolné.

Odolné sklenice

Na dovolené také musíte pravidelně pít. A nejlépe z něčeho, co bude taktéž odolné proti upadnutí. Sklenice z tvrzeného plastu tyto podmínky rozhodně splňují a jen tak se vám nerozbijí.

Hlásiče požáru a úniku plynu

Bezpečí v karavanu je důležité a to nejen proti případným zlodějům. Nebezpečím je i požár či CO plyny, které vznikají při nedokonalém spalování propan-butanu. Tyto plyny mohou i zabíjet. Proto by se hlásič požáru či CO2 měl stát součástí vaší výbavy. Můžete si je buď koupit samostatně, nebo si koupit přímo kombinované čidlo, kde máte vše v jedné krabičce. Je jednodušší a šetří místo v karavanu nebo obytném automobilu.

Chladnička v karavanu

Mezi vůbec nejdůležitější zařízení, které zvyšuje pohodlí na vašich cestách, patří chladnička. Zároveň jsou to i velmi citlivá zařízení a dokáží občas hodně potrápit. Proto je důležitý pravidelný servis chladící aparatury, správná montáž do karavanu a používání podle příručky.

Author: martina madlova

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook