Výstava FOR CARAVAN 2014

Výstava FOR CARAVAN 2014 v Praze

Poslední březnový víkend patřil v Praze vyznavačům svobodného cestování. Brány výstaviště PVA Expo Letňany přivítaly v termínu 28. – 30. března 2014 veletrh For Caravan. Počasí se tento víkend vydařilo a téměř celou dobu svítilo sluníčko. Bohužel díky špatné přístupu pořadatele ke karavanistům, je zde zakázané parkování přes noc pod hrozbou vysoké pokuty. Z tohoto důvodu byl dle diskuze na serveru ww.caravan24.cz částečný bojkot této akce z řad karavanistů. I přesto si myslím, že byla docela velká účast. Bylo ale zřetelné, že mnohem většímu zájmu se těšil cykloveletrh For Bikes a Sport show, který se pořádal současně ve vedlejší hale areáu PVA Expo.

pokračování pod fotogalerií

Na veletrhu mělo výrazně vyšší zastoupení obytných vozů před karavany na celkové ploše 10.000m2. Zřejmě to vypovídá o zvyšující se popularitě těchto vozů. Před vstupem bylo vystaveno na prodej několik ojetých obytných vozů, které bylo možno prohlédnout a přímo za účasti majitelů i dohodnout jejich koupi. Dále zde byl zaparkovaný i obytný vůz Sunlight T67 televize Prima a pořadu Autosalon.

Na začátku haly byla expozice s vozy a karavany Knaus Tabbert nepříklad s novinkou Caravisio a Bürstner s novou řadou Fifty-five, Ixeo, Argos (např. A 747-2 nebo Time 660), Viseo, Aviano nebo karavany Averso (např. Averso Top 545 TS s velkým bočním oknem). Dále jsme zde mohli vidět výrobce Hymer – Hymermobil B Klasse 514, Tramp Premium 50, Exsis-t 588 nebo Exsis-i 578.

Měli jsme možnost také nahlédnout do obytných vozů a přívěsů Adria – nový model Coral, Sonic Acces, Matrix Supreme. Na dalším stánku zde byl k vidění jak nejmenší zástupce výrobce P.L.A. (necelých 6 metrů dlouhý model Plasy HP58) i výrazně větší zástupce luxusnějších vozů Concorde Cruiser890L postavený na podvozku Mercedes-Benz a nebo značka Morelo s vozem Palace s velkou garáží pro osobní automobil.

Vestavby zde bylo možno vidět od výrobce Eastwander – např. Sportissimo XXL nebo Pössl. Byly zde k vidění i karavany anglického výrobce Swift group – Sprite, Sterling, obytné vozy EURAMOBIL – Integra Line,Profila Alkoven a vozy od německé značky Forster. V neposlední řadě zde byly k vidění vozy Sunlight, westfalia, McLouis, Rotec, Dethleffs (zajímavý integrál – Globebus sport). Vozy s dobrou doložností – LMC řady Breezer, Explorer, dále pak Rimor (Katamarano 5), Rapido, Frankia, Laika, Elnagh a další.

Mimo karavanů a obytných vozů, zde bylo i několik stánků s různým souvisejícím příslušenstvím a vybavením, jako jsou satelity, solární sety, hliníkové nádrže na propan-butan, alarmy, vzduchové pérování, klimatizace, topení apod. Dále zde bylo možnost zakoupit širokou škálu vybavení pro kemping a volný čas – od grilů, stolů a skládacích židlí, přes stany a přístřešky, až po nafukovací motorové čluny. Nechyběl zde ani stánek Caravan magazine nebo dokempu.cz.

Myslím si, že se nakonec veletrh vydařil a bylo zde co k vidění. Vzhledem k zajímavým výstavním slevám, si část vystavených vozů našla nové majitele a návštěvníci odcházeli také s novým vybavením pro své karavany a obytná auta.

Další plánované veletrhy v roce 2014

Mezinárodní Caravan salon 2014
Německo, Düsseldorf – 30.08. – 09.07.2014
web: www.caravan-salon.de

Scandinavian Caravan Show 2014
Švédsko, Jönköping – 10 – 14.09.2014
web: www.elmia.se/husvagn

Il Salone del Camper (Mondo Natura) 2014
Itálie, Parma 13.- 21.09.2014
web: www.salonedelcamper.it

Salon des Véhicules de Loisirs 2014
Francie, Paříž – 27.09. – 05.10.2014
web: www.salonvdl.com

Suisse Caravan Salon 2014
Švýcarsko, Bern – řijen 2014
web: www.suissecaravansalon.ch/desktopdefault.aspx

Caravaning Salón Internacional 2014
Španělsko, Barcelona – 03.- 11.11.2014
web: www.saloncaravaning.com

Caravaning Brno 2014
Česká Republika, Brno – 06.- 09.11.2014
web: www.bvv.cz/caravaning-brno

Author: Martin

Zakladatel a provozovatel magazínu obytnymvozem.cz. Milovník cestování a neustálý propagátor cestování obytným vozem a karavanem. Zřizovatel portálu pro jednoduché půjčování věcí www.pujcite.cz

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook