Život v karavanu

Jak se zdá, doba přeje nezávislým snílkům. Řadíte se mezi takové i vy? Vyděláváte online? Nic vás tady nedrží? Vyrazte do světa!

Spousta lidí už objevila kouzlo života v pohybu – života v obytném voze. Nemusí to ani zdaleka nutně znamenat, že byste byli kočovníkem bez zázemí. Moderní doba a možnosti vydělávat online nebo jiným podnikáním umožňují cestovat a stát se naprosto nezávislým. Chcete se i vy hnout z místa? Opravdovým dobrodruhům se naskýtá možnost vyměnit nemovitost za obytný vůz a vyrazit můžete ihned!

Příkladem je třeba čtyřčlenná rodina jednoho markeťáka, říkejme mu třeba Vojta. Vojta se s rodinou a malými slečnami, pro které ještě není školní docházka povinnou, rozhodl pracovat z karavanu a cestovat. Takový život samozřejmě není pro každého, ale hranice si tak jako tak určujeme my sami. Vojta má v karavanu pohodlnou mini pracovničku a tak se může věnovat práci v online světě, zatímco maminka dejme tomu Jana je na mateřské a věnuje se dětem a rodinnému zázemí. Co vám máme vykládat, děti jsou nadšené, na takové dětství nezapomenout a už teď se mohou chlubit, že procestovaly téměř celou Evropu! Myslíte si, že je takový styl života nepohodlný? Ani náhodou! Pro nenáročné lidi, kteří chtějí zážitky namísto materialismu, je postel, strava a příroda třeba vše, co k životu potřebují. Tak to má i Vojta s rodinou. Užívají si života naplno a budou mít nač vzpomínat.

Jestli vás napadne, že vycestovat a žít v obytném vozu znamená opustit majetek, nemusí to být pravda. Pokud byste chtěli zkusit tento způsob života, tak se samozřejmě musíte postarat o vše, co zde chcete ponechat pro budoucí návrat. Prvním krokem je, zda budete cestovat s domácími mazlíčky. Ti jsou přece jen členy domácnosti a rodiny, a tak je potřeba pečlivě promyslet, zda by se v karavanu netrápili nebo naopak. Důležité je také postarat se o nemovitost. Dům i byt můžete buď přenechat pod dohledem příbuzným nebo ještě lépe pronajmout na dobu určitou. Část výdajů za cestování se vám tak může snadno vrátit. Poslední krok je důmyslně sbalit věci. Tak aby jich nebylo moc, ale ani málo. Cestovat se oplatí bez zbytečností.

Ne každý z nás má odvahu udělat důležité rozhodnutí a vyrazit do světa. Pravdou ale zůstává, že moc udělat takový krok máme všichni, bez ohledu na to kde se právě teď nacházíme. Ať už s dětmi nebo jen s partnerem, pokud děti ještě nemáme, jedná se o jedno z největších dobrodružství, které umožňuje poznávat nové přátele, odlišné kultury a země. A ty zážitky – tak ty vám už nikdo nevezme a věřte, že budou k nezaplacení. A nezapomeňte s nimi založit pořádný blog, podělíte se s těmi, kteří ještě nenasbírali dostatek kuráže. Kdo ví, třeba to budete právě vy, kdo nakopne další odvážlivce.

Život v karavanu
hodnocení příspěvku 4 (80%), celkem hlasů: 1

Author: Vendulka Jelínková

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook