Změna platnosti zákazu vjezdu nákladním vozidlům

obytnymvozem-czOd ledna tohoto roku začaly platit zatím poslední změny pravidel silničního provozu. Nechci zde rozebírat veškeré detaily a novinky týkající se této novely. Rád bych upozornil na jednu docela zásadní změnu, která se může dotknout některých z Vás.

Týká se značky Zákaz vjezdu nákladním vozidlům. Do konce loňského roku zde platil dodatek „pro všechny nákladní vozidla nad 3,5 tuny“. S poslední změnou však toto bylo zřejmě opomenuto a nyní se tedy zákaz vjezdu týká všech nákladních vozidel (v technickém průkaze označení N) a to bez přihlédnutí k velikosti vozu. Týká se to tedy i aut, která měla v minulosti namontovanou přepážku kvůli odpočtu DPH. Jsou to i například Fabie, Octavie, Pickupy, dodávky apod. Tento zákaz se naštěstí netýká obytných vozidel. Je ale potřeba zkontrolovat, co máte zapsané v technickém průkazu (zejména u přestaveb).

Dávejte tedy pozor zejména při vjezdu do center měst, kde na tyto značky můžete narazit. Myslím si, že je jen otázka času, kdy se nad tímto opomenutím někdo na vládě pozastaví a navrhne nápravu. V části měst na toto (doufejme) přechodné období, přibudou dodatkové cedulky pod značku s vymezením, že neplatí pro vozidla do 3,5tuny.

Author: Martin

Zakladatel a provozovatel magazínu obytnymvozem.cz. Milovník cestování a neustálý propagátor cestování obytným vozem a karavanem. Zřizovatel portálu pro jednoduché půjčování věcí www.pujcite.cz

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook