Zvětšete si prostor předstanem

Zvětšete obytný prostor svého karavanu

Cestování karavanem, to je životní styl, jehož kouzlu často propadne velká spousta lidí. Obvykle u tohoto koníčku nezůstanete pouze vy sami, ale po čase se k vám přidají děti nebo ostatní rodinní příslušníci, známí a přátelé.

Jestliže při svých toulkách Českou republikou či v zahraničí nechcete být omezováni vnitřním prostorem karavanu a toužíte si dopřát odpovídajícího pohodlí, přinášíme vám tipy, jak si zvětšit své obytné zázemí.

Je to za pomoci speciálních předstanů, které mají v mnohých ohledech něco do sebe.

  • Zvětšení celkové životní plochy v rámci karavanu
  • Oddělení venkovní a vnitřní části – v jedné se lze věnovat zábavě, v druhé odpočívat
  • Úložné působiště pro spoustu dalších věcí, jež přes noc není nutné ukládat dovnitř karavanu

Jak vypadají předstany ke karavanu?

Současný trh nahrává milovníkům tohoto způsobu cestování, takže je opravdu z čeho vybírat. Prezentují se nejrůznější velikostní varianty, odlišné materiálové zpracování a samozřejmě i účel užití. Ve všech případech jde o doplněk karavanu, jehož součástí je obvykle skladná a pevná konstrukce v kombinaci s vnějším pláštěm, nejčastěji vyrobeným z PVC.

Hmotnost předstanů se v závislosti na jejich provedení pohybuje od 40 Kg do 80 Kg, takže nic, co byste nebyli schopni uvézt navíc.

Rozhodnete-li se zvětšit obytný prostor svého karavanu, nabízí se vám pár zajímavých řešení, s nimiž vás podrobněji seznámíme.

  • Sluneční a větrné clony
  • Vchodové předstany
  • Celoplošné předstany
  • Celoroční předstany

Sluneční a větrné clony

Již samotný název těchto produktů mnohé prozrazuje. Často jde o jednoduchou konstrukci skládající se z několika hliníkových nohou a velké plachty. Jejím primárním úkolem je vytvoření potřebného stínu při sezení u karavanu, popřípadě zamezení dopadajících kapek deště.

Sluneční clony životní prostor rozšiřují, avšak jen v omezené míře a nikoliv plnohodnotně.

Vchodové předstany

V tomto směru již lze hovořit o skutečném zvětšení místa karavanu. Vchodové předstany jsou situovány hlavně v oblasti vchodu. Ať už jde o karavan či přívěs, pokrývají vždy jen určitou část obytného vozidla.

Dokáží vytvořit dostatečné zázemí pro posezení, ale také úschovu kol, lyžařské výbavy nebo doplňků pro vodní sporty. Tyto modely předstanů jsou díky menší velikosti rychle skladné, nezabírají tolik místa a na rozdíl od obyčejných slunečných a větrných clon vás před nepříznivým počasím ochrání i z boku.

Celoplošné předstany

Nadstavba vchodových předstanů, jejichž název je jasně vypovídající. Plnohodnotné zastřešení po celé délce karavanu či obytného přívěsu. Díky tomuto doplňku získáte v podstatě dvakrát tak velkou obyvatelnou plochu, kterou si uzpůsobíte dle vlastních potřeb.

  • Dostatek rozložitelných segmentů dle aktuálního počasí a množství lidí
  • Otevíratelná boční okna se sítěmi proti hmyzu
  • Závěsy vytvářející soukromí před okolním světem

Celoplošné předstany jsou spojeny s vyšší časovou náročností při sestavení, u něhož by měli být alespoň dva lidé. I to posouvá využitelnost tohoto přístřešku spíše do mezí několikadenního pobytu na jednom místě.

Celoroční předstany

Tento typ předstanu lze označit, jako zimní. Důraz je kladen na precizní materiálové složení odolávající i sněhovým podmínkám – polyester v kombinaci s PVC. Vše je doplněno silnější konstrukcí a také praktickými pěnovými polštáři a těsnícími tyčemi, jež slouží při vyplňování mezer mezi stanem a samotným karavanem.

Zvyšte svůj komfort při rodinné dovolené

Povyšte cestování s karavanem na novou úroveň, zdvojnásobte potřebný životní prostor, skladovací místo a užívejte si adekvátního pohodlí. K tomu všemu vám dopomohou předstany, které zakoupíte od nejrůznějších výrobců – Outwell, EuroTrail, Herzog, Trigano, Berger, Nellen a mnozí další.

Author: Davidk

Share This Post On

Diskuze

Loading Facebook Comments ...

Submit a Comment

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

CommentLuv badge

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Líbí se Vám tento způsob cestování? Napište svůj email a neuteče Vám nic důležitého.


Nemáme rádi SPAM, nebudeme Vám posílat otravné emaily.

Připravujeme něco velkého. Dozvíte se o tom jako první.

Powered by WordPress Popup

Facebook